Druhé krůčky Amerikou…

A třetí pracovní týden skončil, to to uteklo :-) Ptáte se proč skončil ve středu? Protože ve čtvrtek je Independence Day a v pátek jsem si vzal volno!

Už jsem tady stihl hromadu věcí. Tak třeba:

  • Koupit si kolo. Ty tady maj brutálně drahé. Za téměř nejlevnější nové kolo v bikeshopu jsem dal přes $400… Ale zase dost dobře jezdí a třeba se nebude pokažovat (supr slovo, ne? :-)). Dokonce k němu mám i přilbu, takže jezdím pěkně bezpečně. A už jsem ho i párkát projel – se spolubydlou jsme si dali výlet po pobřeží, já jsem si pak ještě zajel trochu do kopců a dneska bylo i ve Facebooku.
  • Založit si normální účet, spořící účet, debetní kartu a kreditní kartu. Týpek v bance byl docela se mi hrozně věnoval, a vysvětlil mi, že to všechno hrozně potřebuju a musím mít. Teda ono to jedno bez druhého nějak ani pořádně nešlo. Ale prý za nic z toho nebudou žádné poplatky, tak proč ne. Vůbec ten servis v bance vypadal nějak jinak než u nás. Sotva jsem vešel, hned se mě někdo ujal, ptal se co potřebuju, pak jsem musel tak 20vteřin čekat a pak se mě ujal týpek. A to jsem byl v Bank of America, která je nechvalně známá špatným servisem…
  • Získat Social Security Number. To nebyla žádná legrace. Přišel jsem na úřad pár minut po tom, co otevřeli, v naději že tam budu jeden z prvních a nebudu čekat. Pch, padesát lidí předemnou. Nechoďte tam ráno! Na druhou stranu to bylo rychlejší než všichni říkali, za dva tři dny jsem měl doma SSN kartičku.
  • Navštívit SF. V neděli byl SF Pride, průchod městem na podporu gayů a lesbiček. Za facebook tam šel obrovský dav, dostali jsme i stejná trička a tak. Prostě velká akce. Tak jsme nejdřív pochodovali a pozorovali davy lidí a pak jsem se s jedním holanďanem vydal na krátkou prohlídku SF. Zvládli jsme nějak projít China town a dojít k Fisherman’s wharf. Nejúžasnější mi tedy přišlo, jak rychle se tam dokáže objevit hrozně prudký kopec. Velká část SF je úplně na rovině a pak člověk zahne za roh a hrozný krpál… No a pak samozřejmě tramvaje. Nejen ty co se tahaj na laně, ale i ty normálně. Skoro jsem měl pocit, že se snaží aby žádné dvě nebyly stejné.
  • Půjčit si auto. Proč? Protože zítra začíná 4-denní víkend a je na čase obhlídnout vzdálenější okolí. Po dlouhém hledání levných aut a jak se vyhnout poplatku za to, že mi ještě nebylo 25, jsem oběvil nějaký spešl facebook slevový kód a nakonec to vyšlo dost dobře. Borec se jen v rychlosti podíval na můj řidičák a nascanoval kartu a během minuty jsem měl klíč a seděl v autě. (Měli tam dost fofr, teď na víkend chtějí všichni někam pryč, tak to ani jinak nešlo.) S automatickou převodovkou je legrace. Mám tendendce občas šlápnout levou nohou na pedál, ale jelikož spojka tam není, tak to vyjde na brzdu a auto rychle zabrzdí :-) Ale jinak je to určitě miliónkrát jednodušší, nedivím se že řídí od 16. A taky nechápu, proč to v Evropě ještě nevynalezli.
  • Zůčastnit se hackatonu. Měli jsme úžasný tým 4 lidí, z nichž nikdo nepracoval na frontendu a chtěli jsme něco změnit na hlavní facebookovské stránce. Hrozně jsme nevěděli kde začít, ale nakonec se nám něco povedlo. Ikdyž od něčeho zajímavého a užitečného jsme byli hodně daleko :-) V každém případě jsme se všichni vzělali.
  • Zajít se podívat za Hynkem do Dropboxu (měli párty) a naučit se při tom jezdit na ripsticku.
  • Uběhnout 10km za 43minut. V pátek byl 10K firemní běh. A tak když to běhání trénuju, tak jsem se zapsal. Bylo nechutný vedro, ale jinak to bylo docela dobrý a s tím časem jsem asi zatím docela spokojen. Jen se mi po tom povedlo ztratit svoje běhací boty. Nebo teda akorát nevím, kde jsou a žádné místo už mě nenapadá :-)

Docela dobrý, ne? Pak jsem toho taky hromadu nestihl. Třeba vyznat se v kódu toho, na čem pracuju. Ale to snad taky jednou přijde.

20130623_132421.jpgtmp71AB.jpgtmp8728.jpgtmp9FA2.jpgtmpB473.jpgtmpC5D9.jpgtmpDF6D.jpgtmpF1FC.jpg

 Víc fotek na https://picasaweb.google.com/myreggg/USA.

Hurá na výlet!

Comments

comments

Comments Are Closed