Sequoia & Kings Canyon NP

4. července bývá v Americe volno, prý Independence day, či co. Pro zajímavost to mají od nezávislosti jen 237 let, docela chvilka… V pátek bylo možné vzít si volno s tím, že mi odpovídajícím způsobem sníží výplatu. Tak proč ne. I kdybych si ji snížit nenechal, tak by na to nejspíš nikdo nepřišel, protože můj manager je na dovolené, ale tak ať je to fér…

Plán byl jednoduchý. Vzít Hynka (intern v Dropboxu), Zuzku (internka v Juniper) a Miška (intern v Imo) a jet na výlet. Domluva byla správně chaotická, protože dlouho nebylo jasné, komu se teda povede domluvit volno na pátek, ale nakonec se to nějak domluvilo. Jeli jsme do národních parků kus vlevo dole (tj. jihovýchod).

Jet někam na prodloužený víkend překvapivě napadlo i několik američanů, takže zarezervovat si nějaké ubytování v NP či poblíž už moc nešlo. Nakonec jsme dva dny byli ve Visalii, jeden ve Fresně, což je oboje tak cca 1-2 hodiny cesty od centra dění. Počasí nám taky zrovna moc nepřálo, ale tím opačným směrem než normálně. Ve Fresně hlásili přes den až 43C, nejnižší teplota v noci 28C. Hotely ale měly rozumnou klimatizaci, takže se to nakonec dalo.

První den jsme kromě cesty a jídla stihli už jen aquapark, který byl taky správně plný. Druhý den kratší výlet v Sequoii, třetí den výšlap na Lookout peak v Kings Canyonu a čtvrtý den prohlídka pozdemních zahrad ve Fresně, a jetski na nějakém jezeře poblíž.

Učiněná pozorování ve zkratce:

  • Hamburgery jsou hnusný, asi si tento způsob stravování neoblíbím :-)
  • Národní parky jsou velký a američani jsou líní, takže i když se na víkend do parku nahrne milión lidí, kousek v kopcích člověk skoro nikoho nepotká.
  • V Sequoii maj sekvoje. To jsou fakt velký stromy s fakt velkejma šiškama. Ale jinak to není nic extra, protože všude zavazí ve výhledu do krajiny. Ještěže od jisté výšky nerostou…
  • V NP se dá legálně nocovat. Je třeba si vyřídit nějaký wilderness permit, ale ten je většinou zadarmo (ikdyž je jich jen omezený počet) a když ho člověk má, tak může spát kde chce. To je dost fér. Hned si zkusím vyřídit nějaké permity na září, kdy tu budem cestovat…
  • Podzemní zahrady ve Fresně jsou dost dobrý, TripAdvisor nekecá. Jen se člověk nesmí nechat zmást vzhledem z venku.
  • Jetski je pařba. Jen je to dost drahý.
  • Auto s automatickou převodovkou je supr, ale občas to řadí dost šíleně. Ale možná to taky bylo tím, že to naše auto bylo dost líný, takže jak na to člověk šlápl, snažilo se to přeřazováním vykouzlit nějaký výkon, ale moc se mu to nedařilo.
  • Při cestování ve 4 se dá za relativně rozumnou cenu rezervovat relativně luxusní hotel (tj. příjemně mě překvapil poměr cena/výkon)

Fotky!

Response code is 404

 

Comments

comments

Comments Are Closed